ABİNİN KIZ KARDEŞE MEKTUBU

 

YIL 1986 AYLARDAN NİSAN , EVİMİZE BİR KIZ ÇOCUĞU GELDİ DEDİLER BU SENİN KARDEŞİN. ELLERİ YUMUK YUMUKDU GÖZLERİ KAPALI, ÖYLE SAVUNMASIZKİ ÖYLESİNEDE NARİN. YIILAR GEÇTİ BİR BAKTIKKİ SAÇLARI ÖRÜLDÜ, BİRDE BEYAZ YAKA  TAKILDI OKUL YOLUNA KOYULDU O UFAK KIZ ÇOCUĞU. NERDEN BİLEBİLİRDİK O ZAMANLAR TAKTIĞI O BEYAZ YAKA YILLAR SONRA GİYECEĞİ BEYAZ FORMAYI İŞARET EDERMİŞ BELKİ.

 

YILLAR YILLARI KOVALADI O UFAK KIZ ÇOCUĞU ORTA OKULA SONRA LİSE YOLLARINA KOYULDU, ARTIK O UFAK KIZ BAZEN GÖZÜ MOR OLARAKDA EVE GELEBİYORDU. AÇIKLAMASIDA BİR O KADAR GARİP  â??â??KAVGA EDEN ERKEK ÇOCUKLARINI AYIRIYORDUM  J YUMRUĞU BEN YEDİM.â??â??  AMA BİZDE HALA TIK YOK İŞARET EDİYOR BİZE HAYAT YILLAR SONRA BU KIZ İNSANLARA UMUT OLACAK  YANİ BEYAZ  BİR MELEK OLUCAK!!

 

BİR BAKTIK BİZİM UFAK KIZ ÖSS SINAVINA GİRMİŞDE HEYECANLA SONUÇLARI BEKLİYOR. İYİ AMA DAHA DÜN GETİRMİŞTİNİZ ONU HASTAHANEDEN DAHA UFACIKTI NE ZAMAN BÜYÜDÜDE ÜNİVERSİTELİ OLUCAK. İŞYERİNDEYİM SONUÇLARI ÖĞRENDİM, EVET TABİYKİ KAZANDI KARDEŞİM, AMA GURBETE GİDİCEK İÇİMDE TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU SEVİNMELİMİYDİM? YOKSA ÜZÜLMELİMİ?

 

YIL OLDU 2008 İNŞALLAH UZAKLARDAKİ KUŞ ŞİMDİ YUVAYA DÖNÜYORSUN, TÜM AİLEN SENİ ÇOK ÖZLEDİ UFAK KIZ, RABBİM BİR DAHA AYIRMASIN BİZLERİ?

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !